Aktualności

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej
Prace remontowo-konserwatorskie drewnianej kaplicy przy ul. Jana Pawła II w Sieprawiu

22.07.2024r.

Postępowanie zakupowe

Prace remontowo-konserwatorskie drewnianej kaplicy przy ul. Jana Pawła II w Sieprawiu.

Więcej informacji...

Wystawa kolekcji Siepraw

11.06.2024r.

Poszukujemy pasjonatów kolekcjonerstwa!

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej z radością ogłasza wyjątkową inicjatywę, której celem jest zorganizowanie wystawy prezentującej różnorodne kolekcje mieszkańców naszej gminy. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie!

Więcej informacji...

Wyniki konkursu fotograficznego w Sieprawiu

10.06.2024r.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu fotograficznego „Moja miejscowość dawniej i dziś”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej wraz z lokalnymi Szkołami Podstawowymi, Gminą Siepraw oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Sieprawiu.

Więcej informacji...

Pomoc żywnościowa

18.08.2023r.

Program "Pomoc Żywnościowa"

Od kilku lat bierzemy aktywny udział w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Jest to działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które ma na celu wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat projektu i naszych działań z nim związanych.

Więcej informacji...

Zapomniane księgi

16.08.2023r.

Zapomniane Księgi Sieprawia

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej realizuje projekt „Zapomniane Księgi”, którego nadrzędną ideą jest cyfrowa archiwizacja cennych, starych dokumentów historycznych (ksiąg, pism, fotografii, pocztówek, pamiątek, itp.) związanych z naszym regionem.

Więcej informacji...

Siepraw - kwesta 2022

07.11.2022r.

Podsumowanie kwesty w Sieprawiu...

Dzięki kweście, przeprowadzonej 1 listopada przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej, udało się zgromadzić kwotę w wysokości 7514 zł. Środki te zostaną w całości wykorzystane na renowację kolejnych, zabytkowych nagrobków na sieprawskich Cmentarzach. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
Pragniemy również zaprezentować pomnik, który udało nam się odrestaurować korzystając ze środków zgromadzonych podczas ubiegłorocznej kwesty.

Więcej informacji...

Siepraw - kwesta 2022

28.10.2022r.

Kwesta 2022

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej po raz kolejny zaprasza na Kwestę, która odbędzie się dnia 1 listopada 2022 na Cmentarzu Parafialnym w Sieprawiu. Środki, zebrane podczas Kwesty organizowanej w ramach akcji „Ocalmy dla potomnych”, pozwolą uratować kolejny, zabytkowy pomnik. Wsparcia w zbiórce udzielą nam uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieprawiu oraz Parafia św. Michała Archanioła. Serdecznie zachęcamy do udziału w Kweście!

Więcej informacji...

20.10.2022r.

Bł. Aniela Salawa - relacja z koncertu

Zapraszamy na krótką relację filmową z koncertu wieńczącego projekt „Błogosławiona Aniela Salawa – Małopolanka naszych czasów”, zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej w 2022r.

Więcej informacji...

Koncert Bł. Aniela Salawa

01.09.2022r.

Zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach projektu „Błogosławiona Aniela Salawa – Małopolanka na miarę naszych czasów”. Koncert odbędzie się 9 września o godz. 19.30 w Starym Kościele w Sieprawiu, przy ul. Ks. J. Przytockiego 33. Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja nowej publikacji poświęconej bł. Anieli Salawie.

Więcej informacji...

Ocalić od zapomnienia

12.08.2022r.

Ocalmy od zapomnienia!

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej po raz kolejny pozyskało dofinansowanie na cele zachowania dziedzictwa historycznego naszej gminy. Projekt polega na cyfrowym zarchiwizowaniu historycznych dokumentów, fotografii, najstarszych ksiąg parafialnych i wszelkich innych pamiątek związanych z naszym regionem. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sieprawia do współpracy!

Więcej informacji...

Grant

22.07.2022r.

Renowacja kapliczki zakończona

Z radością informujemy, że zakończyły się prace konserwatorskie prowadzone w zabytkowej kapliczce przy ul. Jana Pawła II w Sieprawiu. Odrestaurowano liczne obrazy wraz z ramami, rzeźby, świeczniki i inne elementy wnętrza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego szczytnego celu.

Więcej informacji...

Bł. Aniela Salawa

15.07.2022r.

Błogosławiona Aniela Salawa

Nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w wysokości 10000 zł w ramach Mecenatu Małopolski na realizację projektu „Błogosławiona Aniela Salawa – Małopolanka na miarę naszych czasów”. W ramach projektu, realizowanego wspólnie z GOKiS w Sieprawiu, powstanie broszura oraz tablica informacyjna, zostanie także zorganizowany specjalny koncert.

Pomoc dla Ukrainy

11.03.2022r.

Pomoc dla Ukrainy

Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przyjmowani są na terenie Gminy Siepraw. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby oraz inną pomoc humanitarną dla uchodźców.

Więcej informacji...

Boże Narodzenie 2021

23.12.2021r.

Wesołych Świąt!

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w nowym roku!

Grant

22.11.2021r.

Ratujemy kolejne zabytki

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej po prawie dwuletnich staraniach pozyskało dofinansowanie na renowację wyposażenia drewnianej kapliczki przy ulicy Jana Pawła II w Sieprawiu.

Więcej informacji...

Kwesta 2021

22.10.2021r.

Kwesta 2021

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej serdecznie zaprasza do udziału w kweście organizowanej na rzecz ratowania niszczejących nagrobków na sieprawskich cmentarzach. Kwesta odbędzie się 1 listopada na Cmentarzu Parafialnym w Sieprawiu.

Działaj Lokalnie

19.07.2021r.

Przyroda Daje Siłę !

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej otrzymało dofinansowanie na realizację projektu Przyroda Daje Siłę, w ramach programu Działaj Lokalnie.
Projekt dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki, Przyrody i Przyjemności ARTS oraz Gminę Siepraw.

Serce w Sieprawiu

01.06.2021r.

Serce dla serca !

Czerwone Serce – pojemnik na zakrętki, zakupiony przez Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej, który stanął przy Urzędzie Gminy Siepraw, został już czterokrotnie zapełniony po brzegi! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Siepraw, którzy włączają się w tę akcję. Zebrane dotąd środki zasiliły konto Oskarka, podopiecznego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” w Wiśniowej.

Nagrobek

28.05.2021r.

Póki starczy zdrowia, siły – nie zarosną ścieżki do mogiły.

Udało nam się doprowadzić do renowacji kolejnego, bardzo zniszczonego nagrobka na naszym cmentarzu parafialnym. Z kwesty, przeprowadzonej w roku 2019, został zrekonstruowany grób księdza Józefa Wielgusa. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 6400 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej szczytnej inicjatywy!

Oskarek

26.05.2021r.

Warto pomagać!

Zachęcamy wszystkich do wspierania małego Oskarka oraz innych podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”. Stowarzyszenie zlokalizowane w Wiśniowej od lat pomaga ciężko chorym dzieciom i osobom dorosłym, szczególnie tym wymagającym domowej opieki hospicyjnej. Naprawdę warto pomagać!

Osp Siepraw

04.05.2021r.

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Z okazji Dnia Strażaka składamy najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich Druhów Strażaków z OSP Siepraw za ich bezinteresowną pomoc mieszkańcom regionu oraz życzymy sił, wytrwałości i powodzenia w realizowaniu tej trudnej oraz pełnej poświęceń służby drugiemu człowiekowi.

Wielkanoc

30.03.2021r.

Najserdeczniejsze życzenia...

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Wam zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, zaś radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrustusa niech przyniesie Wszystkim ukojenie w tym trudnym czasie!

Pomoc

10.02.2021r.

Serduszko dla potrzebujących!

Udało nam się pozyskać fundusze i wykonać duży pojemnik na plastikowe nakrętki, który, w formie metalowego serca, stanął obok Urzędu Gminy w Sieprawiu. Pozyskane, za pośrednictwem serduszka, środki zostaną w całości przekazane na cele charytatywne. Więcej informacji na stronie Gminy Siepraw.

Pomoc

17.01.2021r.

Podziękowania...

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w transport i dystrybucję paczek żywnościowych dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Wraz z GOPS w Sieprawiu udało się nam wesprzeć 193 osoby comiesięczną pomocą materialną i dostarczyć przeszło 1000 paczek.

Boże narodzenie

20.12.2020r.

Niechaj się darzy!

Wszystkim mieszkańcom oraz sympatykom Ziemi Sieprawskiej składamy najserdeczniejsze życzenie zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia w nadchodzącym roku. Niech dla wszystkich nadejdzie lepszy czas!

Zabytkowy nagrobek

13.02.2020r.

Odnawiamy zabytki!

Środki zebrane podczas ubiegłorocznej kwesty zostaną przeznaczone na odnowę tego zabytkowego nagrobka na Cmentarzu w Sieprawiu. Jeszcze raz dziękujemy darczyńcom!

Wystawa zdjęć karpat

06.02.2020r.

Karpaty Bliskie i Dalekie

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Szuperskiego pt. “Karpaty bliskie i dalekie – fotografia turystyczna”, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 w foyer Hali Widowiskowo – Sportowej w Sieprawiu.

Zbiórka na odnowę zabytków w Sieprawiu

15.11.2019r.

Kwesta 2019!

Dnia 1 listopada 2019r. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej zorganizowało zbiórkę na rzecz odnowy zniszczonych nagrobków na sieprawskich cmentarzach. Kwesta, jak co roku, odbyła się na Cmentarzu Parafialnym w Sieprawiu. Dzięki ofiarności mieszkańców Gminy udało się nam zebrać przeszło 6000zł, za co serdecznie dziękujemy!

20.08.2019r.

Piknik w Sieprawiu

Zapraszamy na relację z dorocznego pikniku, który odbył się w Sieprawiu dnia 10 sierpnia 2019r. Uroczystość miała dla nas wyjątkowy charakter, gdyż świętowaliśmy 20-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej.